En Ucuz Tatil Beldeleri

En Ucuz Tatil Beldeleri yaşanılan ekonomik dalgalanmalar nedeniyle uygun bütçe ile tatil yapmak isteyenlerce araştırılan bir konudur.

En ucuz tatil beldeleri, ekonomik sıkıntılar yaşayan ve uygun fiyatlarla birlikte tatil yapmak isteyen kişilerce tercih edilmektedir. Covid-19 pandemisi ile birlikte pek çok sektörün olumsuz yönde etkilendiğini ve fiyatlarda fahiş artışın yapıldığını bilmekteyiz. Bu sektörlerden başta gelenleri arasında turizm sektörü de yer almaktadır. Hal böyle olunca birçok kişi uygun fiyatlı tatil seçeneklerini aramaktadır. Sizlerde ucuz tatil fırsatı ile ilgili araştırma yapıyorsanız, yazımızdan detaylara ulaşabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda En Ucuz Tatil Beldeleri Nelerdir? sorusunu cevaplandırmaya çalışacağız.

En Ucuz Tatil Beldeleri 2022

En Ucuz Tatil Beldeleri  ve yerleri sizlerin en az para ile en güzel tatili geçirebileceğiniz alanlardan seçilerek oluşturulmuştur. Bu tatil beldelerin uygunluğu; konaklama alanları, yol güzergâhları ve yeme içme giderleri üzerinde yapılan incelemeler neticesinde belirlenmiştir. Peki, en uygun tatil beldeleri nelerdir? Gelin, hep birlikte bakalım.

İşte En Ucuz 10 Tatil Beldesi;

 1. Erdek
 2. Asos
 3. Alanya
 4. Kapadokya
 5. Amasra
 6. Avşa
 7. Sığacık
 8. Ayvalık
 9. Akçakoca
 10. Didim

En Ucuz Tatil Yerleri Neresi?

En ucuz tatil yerleri, günümüzde ekonomik sıkıntılar çeken ancak bir nebze olsun rahat bir nefes alarak kendisini dinlendirmek isteyenlerin sıkça merak ettiği yerlerdir. Deniz kenarı bir tatil yeri istiyorsanız; Amasra, Asos ve Bandırma gibi tatil alanlarını tercih edebilirsiniz. Daha çok tarihi alanlarda tatil yapmak istiyorsanız; Kapadokya, Gaziantep ve Mardin illerinde uygun fiyatlarla tatilinizi yapabilirsiniz. Ayrıca doğa ile iç içe bir tatil geçirmek istiyorsanız, Trabzon, Ordu ve Rize illerimizi tercih edebilirsiniz. Sizler için en uygun 5 tatil yeri ile ilgili bilgileri listeledik.

 • Erdek: Balıkesir ilimizde yer alan Erdek uygun fiyatlara tatil yapmak isteyenlerin oldukça sık tercih etmiş olduğu bir tatil beldesidir. Yakın olmasından dolayı genellikle İstanbul ilinde yaşayanlar tarafından tercih edilmektedir. Çok fazla adı duyulmayan bu tatil beldesinin son zamanlara popüler hale gelmesi beklenilmektedir. Sizlerde Erdek üzerinde tatilinizi uygun fiyatlarla yapabilirsiniz.
 • Kapadokya: Tarih severler tarafından sıklıkla tercih edilen Kapadokya aynı zamanda uygun fiyatı ile birlikte dikkatleri üzerine çekmektedir. Otellerin taş yapısı ve güzelliği ile birlikte harika bir konaklama yapabilirsiniz. Ayrıca otel fiyatlarının oldukça ucuz olduğunu ve çeşitli turlar ile birlikte harika alanların ziyaret edildiğini söyleyebiliriz.
 • Amasra: Bartın ilimizde yer alan Amasra ucuz fiyatlarla birlikte denizin ve doğanın keyfini çıkarabileceğiniz en güzel tatil beldeleri arasında yer almaktadır. Amasra’da konaklamanın ve yeme içmenin oldukça uygun olduğunu dile getirebiliriz.
 • Asos: Çanakkale ilimizde bulunan Asos son zamanların en popüler tatil beldeleri arasında yer almayı başarmıştır. Gerek uygun fiyatları gerekse güzelliği ile birlikte pek çok turistin uğrak mekânı haline gelmiştir. Sizlerde düşük bütçe ile birlikte tatilinizi Asos’ta geçirebilirsiniz.
 • Avşa: Marmara denizinin yer aldığı Avşa ucuz tatil imkânı ile birlikte pek çok kişinin uğrak noktası haline gelmiştir. Apart otel ve pansiyonlarının oldukça ucuz konaklama imkânı sağladığını ve çok güzel bir tatil beldesi olduğunu dile getirebiliriz. Özellikle Marmara Bölgesinde bulunan ve düşük bütçeye sahip olanların tatil için tercih ettiğini görebilmek mümkündür.

En Ucuz Tatil Nasıl Yapılır?

En ucuz tatil nasıl yapılır? Sorusunun cevaplandırılması oldukça zordur. Bu tamamen sizlerin yaşam tarzınız ve nasıl bir tatil planladığınıza ilişkin olarak değişiklik göstermektedir. Çünkü ucuzluk kavramı da kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Ancak bazı hususlara dikkat ederek tatilinizi planladığınızdan daha uygun bir hale getirebilirsiniz. Uygun tatil için;

 • Tren ve otobüsü tercih edin!
 • Uçak biletinizi erken alın!
 • Pansiyon ve apartları tercih edin!
 • Tatil sezonu bitimini bekleyin!
 • Dışarıdan yemek yemeyin ve alışveriş yapmayın!

Sakin Bir Tatil İçin Nereye Gidilir?

Ucuz bir tatilin yanı sıra pek çok kişi kalabalıktan uzak sakin bir tatil mekânı tercih etmektedir. Genellikle ailesi ile birlikte tatile çıkanların sakin bir tatil yeri aradığını söyleyebiliriz. Bodrum’da bulunan Mazı,  Ayvacık’ta yer alan Küçükkuyu ve Marmaris’te yer alan Selimiye uygun ve sakin tatil yerleri arasındadır. Bunun yanı sıra Datça – Muğla, Gökçeada – Çanakkale, Seferihisar – İzmir, Bördübet – Marmaris ve Çandarlı – Dikili’de sakin ve uygun fiyatlı tatil beldeleridir.

En Ucuz Tatil Beldeleri

En Ucuz Tatil Beldeleri  ile ilgili olarak sizlere kısa ve öz bir şekilde bilgi sunmaya çalıştık. Yapmış olduğunuz tatil planında konaklama, yol ve yeme içme giderlerini en aza indirerek ucuz bir tatil sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra seçmiş olduğunuz tatil mekânlarının da buna imkân sağlaması gerekmektedir. Önermiş olduğumuz ucuz tatil yerleri ve mekânlarını tercih edebilirsiniz. Ayrıca sizlerde tercih etmiş olduğunuz düşük bütçeli tatil yerlerini yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

 

Leave a Reply