Muğla’nın En Güzel 10 Plajı

Muğla’nın en güzel plajları deniz-kum-güneş üçlüsünün tadını en iyi çıkarabileceğimiz yerlerden. Bodrum’dan Fethiye’ye Muğla’nın her bir ilçesi plaj cenneti. Tabii ki ilçeleri sonra ele alacağım. Fakat hiç değilse Muğla’nın en popüler plajlarını bir yerde toplayayım istedim.

Muğla’nın En Güzel Plajları – Muğla’nın En Güzel 10 Plajı

Bunaltıcı yaz sıcakları geldiğinde çoğu kişi soluğu burada alıyor. Turizm sektörünün kalbi Muğla’da gümbür gümbür atıyor. Öyle ki Muğla’da ‘Mavi Bayrak’ ödülü almış 100’e yakın plaj var. Nisan ayının başından Ağustos’un sonuna kadar hiç boş kalmayan bu plajlar en çok Dalaman, Marmaris, Milas, Datça ve Fethiye illerinde yoğunlaşıyor. Hepsini bir bir anlatmayı planlasam da bugün kendi gezip gördüklerimle yetineceğim:

Karaot Plajı

Muğla’da denize girilebilecek yerler listemin favorilerinden. Doğal yapısı ve el değmemiş güzelliklerine söz yok. Fakat burada herhangi bir tesis bulunmuyor. Nesli tükenme tehlikesi altındaki caretta carettaların yumurtlama alanlarından. Yol tarifi için tıklayın!

karaotplaji

Turunç Halk Plajı

Burası Muğla plajları içinde tam bir doğa hazinesi! Şehir merkezinden uzak, tam kafa dinlemelik. Giriş ücretsiz. Dalış sporları için de tercih ediliyor. Bol bol oksijen depolayabilir, kendinizi mavi sulara bırakıp deşarj olabilirsiniz! Yol tarifi için tıklayın!

Turunc Halk Plaji

İnlice Halk Plajı

Sessiz-sakin ortamıyla dinlenmek ve serinlenmek için gayet ideal bir yer. Muğla’nın plajları içerisinde pek bilinmiyor fakat haber vermesi benden! Özellikle burada günbatımını izlemek, yıldızların dansına şahit olmak bambaşka bir duygu. Yol tarifi için tıklayın!

Inlice Halk Plaji

Ölüdeniz

En popüler Muğla plajları yelpazesinde kendine yer bulan bu muazzam güzellik, Fethiye’de konumlanıyor. Mavinin yeşil ile göz kamaştıran uyumu burada sizi bekliyor. Suyu durgun olduğu için ‘Ölüdeniz’ adı verilmiş. Gerçekten de öyle. Denizi dalgasız, bedeninizi şefkatle okşuyor âdeta. Yol tarifi için tıklayın!

Oludeniz

Bitez Plajı

Bunu Muğla’da nerede denize girilir? Diyenlere ve biraz huzur arayanlara öneriyorum! Çünkü kalabalıktan izole bir yer. Üstelik Bodrum plajlarından olmasına rağmen. Dingin suyu ve mis gibi havasıyla kendinizi doğanın kollarına atıp, tatilin keyfini doyasıya çıkaracağınız bir nokta. Yol tarifi için tıklayın!

Bitez Plaji

Sarıgerme Plajı

Deniz çoğu zaman dalgalı oluyor. Çocuklu ailelerin dikkat etmesinde fayda var. Plaj ince ve yumuşak kumdan oluşuyor. Bana kalırsa bir ara şöyle ayakkabılarınızı çıkarıp kumlara basın hatta, negatif enerjinizi atın! Yol tarifi isterseniz tıklayın!

Sarigerme Plaji

Hayıtbükü Plajı

Datça Muğla plajları içinde yer alan bu plajın etrafı sosyal tesislerle çevrili. Denizden sonra ver elini güzel bir restoran diyebilirsiniz mesela. Yol tarifi burada!

Hayitbuku Plaji

Kleopatra Plajı

Hepimiz Mısır Kraliçesi Kleopatra’yı biliyoruz. Bu plajda onun tarafından yaptırılan tarihi bir hamam bulunuyor. Fethiye ilçesinde ziyaretçilerini denizle buluşturan plaj, ayrıca nefis bir manzaraya sahip. Yol tarifi için tıklayın!

Kleopatra Plaji

Belcekız Plajı

Yolu çok engebeli. Fakat elbette buna değer. Zaten plaja adım attığınız andan itibaren yorgunluğunuzu unutuyorsunuz.

Yeşil ve mavinin cilveli tonlarıyla hayranlık uyandıran plajda kano ve benzeri aktiviteler de gerçekleştiriliyor. Yol tarifi için tıklayın!

Belcekiz Plaji

İztuzu Plajı

Ödüllü plajlardan biri olan İztuzu Plajı Ortaca ilçesinde bulunuyor. Caretta Carettalar, üreme alanı olarak burayı da tercih ediyor. Sahili ayrı, denizi ayrı güzel. Şanslıysanız, kaplumbağalarla karşılaşabilirsiniz. Ben denk gelmiştim. Yol tarifi için tıklayın!

Iztuzu Plaji

Muğla plajları bunlardan ibaret mi? Asla! Muğla’nın altını üstüne getirmek istiyorsanız diğer yazılarıma da beklerim.

Leave a Reply